Hej 🙂 ! Fajnie, ze szukasz możliwości. Okazuje się, że jak człowiek szuka to znajdzie :

Fundacja o której mówiłam w wideo
to Twój StartUP
TU STRONA WWW >>>> https://twojstartup.pl/

Wkleje poniżej treść maila
jakiego mi przysłali
po naszej rozmowie telefonicznej.

Zachęcam do kontaktu z nimi.
Tel bezpośredni
do bardzo sympatycznej Pani Adrianny
to 795 777 474

Ja na teraz już się z Tobą żegnam
a poniżej wklejam maila z informacją.

A oto mail:

Dzień Dobry,

w nawiązaniu do rozmowy telefonicznej w załączniku wysyłam materiały dotyczące współpracy z Fundacją. Poniżej garść informacji.

Z przyjemnością umówię się z Panią na spotkanie w celu omówienia szczegółów współpracy.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

Podczas współpracy z Fundacją beneficjent, korzysta z Naszej osobowości prawnej, to znaczy NIP,REGON, KRS. Beneficjent działa jak działalność gospodarcza, może wystawiaćfaktury sprzedażowe, brać faktury kosztowe na Fundację, mieć pracowników,wspólnika.
Jedyną różnicą są koszty oraz wsparcie merytoryczne:

250 zł opłaty preinkubacyjnej - jest to opłata za Nasze usługi, czyli pomoc prawną iksięgową, pomoc marketingową, możliwość stworzenia wizytówki strony internetowej oraz 20 godzin w miesiącu korzystania z sal w Naszych siedzibach.

9 % podatku dochodowego - kwota podatku jest uzależniona tego jaką kwotę chce wypłacić beneficjent. Podatek dochodowy w tej kwocie pobierany jest podczas wypłatywynagrodzenia z tytułu umowy o dzieło autorskie.

46,60 zł - składka doZUS, Tworzymy co miesiąc umowę na 101,50 z czego 46,60 to podatek do ZUS a reszta to wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenie. Opłacona jest w ten sposób składka zdrowotna oraz emerytalna, rentowa.Jest to ubezpieczenie nie obowiązkowe, tylko dla osób które nie są ubezpieczone w inny miejscu. Nie są studentami, uczniami, emerytami, rencistami itd.

Działalności zwolnione z VAT:

lektorzy, nauczanie prywatne (musi być wykształcenie pedagogiczne), świadczenia medyczne (musi być odpowiednie wykształcenie).

Podatek VAT - beneficjenci Fundacji są płatnikami VAT. Wystawiają faktury sprzedażowe z określoną, prawidłową dla rodzaju działalności jaki wykonują, stawką VAT. VAT z faktur sprzedażowych jest zostawiany na subkoncie i odprowadzany przez Nas. VAT można zmniejszyć fakturami kosztowymi. Jeśli faktura kosztowa jest zaakceptowana przez księgowość koordynator wylicza kwotę VATu, przykład:

na fakturze sprzedażowej jest 100 zł netto, 123 brutto czyli VAT (23%) na tej fakturze to 23 zł (pozycja ta jest wyszczególniona na każdej fakturze sprzedażowej w systemie, system liczy kwotę brutto automatycznie sam)

Beneficjent przynosi fakturę kosztową, wprowadza ją do systemu, dołącza pieczęć do faktur kosztowych. Księgowość akceptuje fakturę.

Na tej fakturze jest 50 zł netto czyli 61,50 brutto a więc VATu (23%) może być 11,50

czyli: 23 -11,50 = 11,50 jest odprowadzane jako VAT z subkonta

Jest to przykład na małych liczbach ale nawet tu widzimy małą oszczędność.

Dodatkowo faktury kosztowe opłacone z konta prywatnego możemy zwracać z subkonta bez potrącania podatku a więc przelewy całą kwotę - w ten sposób można zaoszczędzić na podatku dochodowym.

Faktury kosztowe, które nie będą akceptowane przez księgowość:

- nie związane z działalnością jaką prowadzi beneficjent

- koszty paliwa, biletów miesięcznych, biletów jednorazowych w obrębie jednego miasta

- szkolenia, kursy itd.

- jedzenie, kawiarnie, restauracje itp.

Aby rozliczyć wyjazdy w dłuższe podróże można robić delegacje na przejazdy samochodem, pociągiem, samolotem między miastami. Do delegacji można oczywiście wliczyć także koszty hotelu.